W celu maksymalnego zaoszczędzenia czasu spisu z natury, program do ewidencji środków trwałych, wyposażenia i towarów – Szybka Inwentaryzacja® oferuje Ci dwa sposoby przeprowadzenia spisu z natury.
1
Za pomocą etykiet inwentaryzacyjnych z kodem kreskowym
2
Z wykorzystaniem technologii radiowej i znaczników RFID
Wybór rozwiązania zależy od warunków pracy, budżetu i specyfiki Twojej firmy. Jeśli nie wiesz która metoda sprawdzi się w Twojej sytuacji, skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać lepszą z nich.
Inwentaryzacja kodem kreskowym - zalety i wady
Oprogramowanie do inwentaryzacji – program Szybka Inwentaryzacja®, generuje unikalny kod kreskowy i drukuje go na specjalnie dobranych, wytrzymałych, samoprzylepnych etykietach inwentaryzacyjnych.
Sprawdzone w praktyce termotransferowe drukarki etykiet nanoszą go w sposób trwały, odporny na promienie słoneczne i środki czyszczące.
Kluczem do sprawnej inwentaryzacji jest właściwe znakowanie środków trwałych. Z pewnością chcesz oznaczyć swój majątek tylko raz i nie powracać już do tej czynności. Z powodu słabej jakości etykiet powszechnie dostępnych na rynku nie zawsze się to udaje. Często spotkać można meble z zatartym numerem lub odklejającą się naklejką.
Korzystaj tylko ze sprawdzonych i wytrzymałych etykiet inwentaryzacyjnych do oznaczania środków trwałych, które występują w różnych rozmiarach:
35 x 10mm – Bardzo małe – z kodem kreskowym 2D Data Matrix, do oznaczania szczególnie małych przedmiotów (klucze, nośniki danych itp.)

Program Szybka Inwentaryzacja

Samoprzylepne etykiety z kodem kreskowym

Przenośny czytnik kodów kreskowych z oprogramowaniem
Zalety inwentaryzacji przy pomocy kodów kreskowych
Spis z natury możesz wykonać na dwa sposoby
1
Za pomocą bezprzewodowego skanera kodów kreskowych podłączonego z laptopa, z którym przemieszczasz się od pomieszczenia do pomieszczenia
2
Za pomocą mobilnego kolektora danych wyposażonego w pamięć, z czytnikiem kodów kreskowych i specjalnym programem do inwentaryzacji. Dzięki niemu zeskanujesz i zapiszesz w jego pamięci tysiące środków trwałych. Po spisie przekażesz je do głównej kartoteki umieszczonej na komputerze lub serwerze firmowym.

Inwentaryzacja znacznikami RFID - zalety i wady
Zastosowanie zbliżeniowych znaczników radiowych (chipów, etykiet, tagów) w inwentaryzacji RFID (ewidencji środków trwałych i wyposażenia), wprowadzi zupełnie nową jakość i szybkość pracy.
W przeciwieństwie do kodu kreskowego, znacznik RFID (tag, chip) nie musi być widoczny dla urządzenia odczytującego. Odczyt może zatem odbyć się ze znacznie większej odległości niż odczyt kodu kreskowego (nawet z kilku metrów), a co najważniejsze – będziesz w stanie odnaleźć (zlokalizować) i zinwentaryzować przedmioty schowane np. w szafie, bądź stojące wysoko na półkach.
Dzięki technologii RFID, inwentaryzacja przebiega nawet 10 razy szybciej! W jednej chwili będziesz w stanie odczytać nawet kilkadziesiąt znaczników.
W tym samym czasie w przypadku pracy z kodem kreskowym zdążyłbyś odczytać zaledwie kilka przedmiotów. Ponadto dzięki RFID unikniesz biurowej gimnastyki w celu poszukiwania naklejonych na daną rzecz etykiet.
Poniższy film pokazuje różnicę w szybkości spisywania wyposażenia oznaczonego kodem kreskowym i radiowymi znacznikami zbliżeniowymi RFID.
Zalety inwentaryzacji RFID
Dzięki różnorodności dostępnych na rynku znaczników RFID UHF, możliwe jest oznaczenie przedmiotów o różnych gabarytach np. meble, sprzęt biurowy, teczki z dokumentami, sprzęt komputerowy, maszyny, urządzenia i wiele innych.
Znacznik zbliżeniowy RFID może mieć formę tradycyjnej samoprzylepnej etykiety inwentaryzacyjnej, umożliwiającej zadruk numeru inwentarzowego i połączenie np. kodu kreskowego z inwentaryzacją RFID.
Zaletą znaczników (tagów) RFID jest ich błyskawiczny odczyt, nawet w przypadku braku bezpośredniej widoczności czytnika z tagiem RFID.
Za wyborem inwentaryzacji RFID przemawia szybkość z jaką może zostać wykonana. W minutę można zeskanować setki pozycji.
Szybkiej Inwentaryzacji RFID dokonasz za pomocą urządzenia mobilnego (kolektora danych) z zainstalowanym programem Mobilna Inwentaryzacja.
Posiadając kompletny system, inwentaryzacja środków trwałych, sprzętu, asortymentu czy wyposażenia (np. inwentaryzacja komputerów) zajmie Ci nawet 10 razy mniej czasu niż do tej pory. W końcu przestanie być uciążliwa, a zaoszczędzony czas i energię Twój zespół inwentaryzacyjny będzie mógł przeznaczyć na swoją właściwą pracę.
Inwentaryzacja bez schylania się lub wchodzenia na drabinę?
Z RFID jest to możliwe!

Jeżeli masz wątpliwości jaką metodę inwentaryzacji wybrać , to skontaktuj się z nami w celu przedstawienia dalszych informacji.